نماینده رسمی فروش محصولات کسپرسکی در ایران

پشتیبانی

نماینده رسمی فروش محصولات کسپرسکی در ایران

رمز عبور خود را چرا و هر چند وقت یکبار باید عوض کنیم؟

اگر بیش از 20 سال سن داشته باشید احتمالا به خاطر دارید که در گذشته افراد شماره تلفن ها را در یک دفترچه تلفن یادداشت میکردند و اگر به آن دفترچه دسترسی نداشتند مجبور بودند شماره تلفن های مورد نیازشان را به خاطر بسپارند. اما اکنون اکثر افراد تمامی شماره تلفن های خود را در […]

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  اگر بیش از 20 سال سن داشته باشید احتمالا به خاطر دارید که در گذشته افراد شماره تلفن ها را در یک دفترچه تلفن یادداشت میکردند و اگر به آن دفترچه دسترسی نداشتند مجبور بودند شماره تلفن های مورد نیازشان را به خاطر بسپارند. اما اکنون اکثر افراد تمامی شماره تلفن های خود را در تلفن همراه خود ذخیره کرده‌اند، لحظه ای فکر کنید که چگونه فناوری این نیاز به توانایی و ظرفیت ذهنی را در ما از بین برده است. در حال حاضر افراد ده ها حساب آنلاین دارند و باید رمز عبور هر یک را به خاطر بسپارند.

  احتمالاً چیزهایی در مورد اهمیت امنیت رمز عبور و اهمیت استفاده از رمزهای عبور قوی برای هر حساب شنیده اید. اینکه استفاده از رمز عبور های تکراری برای حساب ها کار بسیار خطرناک و اشتباهی است و از این قبیل توصیه ها (برای مطلعه “چگونه یک پسورد مناسب انتخاب کنیم؟” اینجا کلیک کنید) ؛ اما آیا واقعاً به این توصیه های کارشناسان گوش می‌دهید؟ آیا از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد برای هر حساب استفاده می کنید؟ تا به حال رمز عبور های خود را تغییر داده اید؟ آیا می دانید چگونه رمز عبور خود را برای هر حساب تغییر دهید؟

  در حالی که اکثر مردم نگران سرقت رمز عبور آنها توسط هکر هستند (که نگرانی کاملا به جایی است!) طبق گزارش ها نیمی از کاربران همچنان از رمز عبور یکسانی برای همه حساب های خود چه در محل کار و چه در خانه استفاده می کنند. حتی غیر قابل باورتر، میلیون ها کاربر اینترنت از “123456” به عنوان رمز عبور حساب هایشان استفاده می کنند!

  اگر شما هم از رمزهای عبور یکسان یا رمزهای عبور ضعیف استفاده میکنید، توصیه می‌شود فوراً یک رمز عبور برای هر حساب انتخاب کنید، هرگز به این موضوع فکر نکنید که چون اطلاعات خاص و پول زیادی در حساب هایم نیست، هدف مناسبی برای هکر ها نیستم! خطر هک شدن و سرقت اطلاعات به یک اندازه همه ما را تهدید میکند.

  چرا تغییر رمز عبور بسیار مهم است؟

  دانستن اینکه چگونه پسورد خود را تغییر دهید موضوع مهمی است، بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که هر چند ماه یکبار پسورد خود را تغییر دهید.

  دلیل آن هم ساده است. گاهی اوقات ممکن است هرگز متوجه نشوید که پسورد یکی حساب های کاربری شما به خطر افتاده است. اما با تغییر پسورد خود ، مدت زمانی که یک هکر می‌تواند در حساب کاربری شما صرف کند را محدود می‌کنید و آسیب های جبران ناپذیر آن را به حداقل میرسانید.

  این موضوع که هر چند ماه یکبار به همه حساب های خود سر بزنید و پسورد آن ها را عوض کنید کار خسته کننده‌ای باشد، این موضوع قابل درک است. بسیاری از کارشناسان هم ابراز نگرانی کردند که کسانی که این شکل از امنیت پسورد را انجام می دهند ممکن است از میانبرها استفاده کنند و از پسورد های آسان برای به خاطر سپردن استفاده کنند که ممکن است خیلی قوی نباشند.

  رمز عبور

  پس اگر می‌خواهید هر ماه مجبور به تغییر رمزهای خود نباشید و تعداد دفعاتی که باید این کار را انجام دهید، به حداقل برسانید. از یک پسورد قوی و جداگانه برای هر حساب استفاده کنید. رمزهای عبور قوی های اغلب می توانند یک هکر را از خود دور نگه دارد. اگر که از احراز هویت دو مرحله ای (2FA) هم استفاده کنید، امنیت حساب شما به شکل قابل توجهی افزایش میابد، که یک عامل بازدارنده مهم برای هکرها است.

  کی باید رمز عبور خود را تغییر دهیم؟

  همانطور که ذکر شد، حتما لازم است بدانید که چگونه رمز عبور خود را به سرعت تغییر دهید. در اینجا 3 مورد از رایج ترین اتفاقاتی که در صورت وقوع باید رمز عبور خود را به سرعت تغییر دهید را برای شما قید کرده‌ایم.

  سوء ظن یا اطلاع از نفوذ به حساب کاربری

  تشخیص اینکه چه زمانی یک حساب کاربری هک شده همیشه کار آسانی نیست. اما اگر به هر دلیلی مشکوک شدید، بلافاصله رمز عبور خود را تغییر دهید. به همین ترتیب، اگر محل کار شما (به طور مثال شرکتی که در آن کار میکنید) اعلام کند که با نقض داده مواجه شده است، باید فوری رمز عبور خود را عوض کنید.

  حواستان باشد، یک هکر یا مجرم سایبری ممکن است فوراً از اطلاعاتی که پیدا کرده است استفاده نکند، حتی نام کاربری و رمز عبور شما ممکن است به کلاهبرداران اینترنتی، هکر های دیگر در دارک وب فروخته شود.

  از زمان لو رفتن اطلاعات حساب شما تا زمان سواستفاده هکر ها از اطلاعات شما ممکن است ماه ها طول بکشد، برای همین است که تغییر رمز عبور های شما بسیار مهم است.

  دوستان یا همکاران شما رمز عبورتان را یاد می گیرد

  بسیاری از سرقت داده ها نه لزوماً توسط هکرهای حرفه‌ای بلکه توسط افرادی که شما می‌شناسید اتفاق می‌افتد. اگر دوست یا همکارتان پسورد یکی از حساب های شخصیتان را می داند، آن را تغییر دهید.

  گوشی یا کامپیوتر خود را گم می کنید

  آیا عادت دارید پسورد های خود را ذخیره کنید تا بتوانید به طور خودکار وارد حسابتان شوید؟ اگر موبایل یا لپتاپ خود را گم کنید، سارق می تواند به راحتی به همه حساب های شما دسترسی داشته باشد. پس بلافاصله پس از مفقود شدن یا سرقت یک دستگاه، پسورد های خود را تغییر دهید.

  ترفند های امنیت رمز عبور

  1. هرگز از رمز عبور یکسان برای حساب های خود استفاده نکنید
  2. همیشه از رمزهای عبور قوی استفاده کنید (از استفاده از نام ها و جزئیات شخصی یا تاریخ های مهم خودداری کنید)
  3. رمزهای عبور خود را خصوصی نگه دارید (سعی کنید از نوشتن آنها در جایی که کسی آنها را ببیند خودداری کنید)
  4. از احراز هویت دو مرحله ای به عنوان یک لایه امنیت اضافه استفاده کنید
  5. از یک سرویس مدیریت رمز عبور استفاده کنید تا به شما کمک کند همه رمزهای عبورتان را مدیریت کنید و در صورت لزوم رمز عبور را به راحتی تغییر دهید

  نتیجه

  دانستن نحوه تغییر پسورد و تمرین امنیت پسورد اغلب یک کار ناخوشایند اما ضروری در دنیای خطرناک دیجیتال امروزی است. با این حال، استفاده از یک سرویس مدیریت پسورد (password manager) می تواند نحوه تغییر رمز عبور را بسیار آسان تر کند. علاوه بر این، نصب یک نرم‌افزار امنیت اینترنت بر روی دستگاه های شما قدم مهمی در جهت ایجاد امنیت دیجیتال است.

  محصولات پیشنهادی

  Kaspersky می‌تواند به شما کمک کند از حساب های شخصی خود در برابر تهدیدات مهم، از جمله بدافزارها، جاسوس‌افزارها و تروجان‌ها محافظت کنید. مجموعه توتال سکیوریتی محافظت در سطح بانکی را فراهم می کند و خطر کشف رمزهای عبور شما و نفوذ هکرها به حساب های شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد

   برای خرید این محصول اینجا کلیک کنید

  Kaspersky total security
  Kaspersky total security

  ثبت نام مشتری جدید

  لطفاً برای ادامه شرایط و ضوابط را قبول کنید.