نماینده رسمی فروش محصولات کسپرسکی در ایران

پشتیبانی

نماینده رسمی فروش محصولات کسپرسکی در ایران

SIEM چیست، چرا مهم است و چگونه کار می‌کند؟

SIEM دو عملکرد را ترکیب می­کند: مدیریت اطلاعات امنیتی و مدیریت رویدادهای امنیتی. این ترکیب نظارت بر امنیت در زمان واقعی را فراهم می‌کند و به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا رویدادها را ردیابی و تجزیه و تحلیل کنند و گزارش‌های داده‌های امنیتی را برای اهداف ممیزی و انطباق حفظ کنند. SIEMیک راه حل امنیتی جامع […]

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  SIEM دو عملکرد را ترکیب می­کند: مدیریت اطلاعات امنیتی و مدیریت رویدادهای امنیتی. این ترکیب نظارت بر امنیت در زمان واقعی را فراهم می‌کند و به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا رویدادها را ردیابی و تجزیه و تحلیل کنند و گزارش‌های داده‌های امنیتی را برای اهداف ممیزی و انطباق حفظ کنند.

  SIEMیک راه حل امنیتی جامع ارائه می­دهد تا به سازمان ها کمک کند تا آسیب پذیری ها و تهدیدات امنیتی بالقوه و واقعی را قبل از ایجاد اختلال در عملیات یا آسیب دائمی به شهرت تجاری خود شناسایی کنند SIEM ناهنجاری‌های رفتاری را برای تیم‌های امنیتی قابل مشاهده می‌کند و فرآیند نظارت را با هوش مصنوعی بهبود می‌بخشد تا فرآیندهای تشخیص و پاسخ حادثه را خودکار کند. این جایگزین بسیاری از وظایف دستی شده است و به ابزاری فراگیر برای هر مرکز عملیات امنیتی (SOC) تبدیل شده است.

  علاوه بر ارائه قابلیت‌های مدیریت گزارش، SIEM برای ارائه عملکردهای مختلف برای مدیریت امنیت تکامل یافته است. اینها شامل تجزیه و تحلیل رفتار کاربر و نهاد (UEBA) و سایر قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی است. SIEM یک سیستم بسیار کارآمد برای سازماندهی داده های امنیتی و مدیریت تهدیدات در حال تحول سریع، الزامات گزارش دهی و انطباق با مقررات ارائه میدهد.

   SIEMچگونه کار می­کند؟

  در گذشته،SIEM ها به مدیریت دقیق در هر مرحله نیاز داشتند. جذب داده ها، سیاست ها، بررسی هشدارها و تجزیه و تحلیل ناهنجاری ها. به طور فزاینده‌ای،SIEM در جمع‌آوری داده‌ها از منابع سازمانی و استفاده از تکنیک‌های هوش مصنوعی برای درک اینکه چه نوع رفتاری یک حادثه امنیتی است، هوشمندتر می‌شوند.

  SIEM

  ویژگی ها و قابلیت های SIEM

  Alerting

  رویدادها را تجزیه و تحلیل می‌کند و به افزایش هشدارها کمک می‌کند تا کارکنان امنیتی را از مشکلات فوری مطلع کند، چه از طریق ایمیل، انواع دیگر پیام‌ها، یا از طریق داشبوردهای امنیتی.

  Retention

  داده‌های تاریخی طولانی‌مدت را ذخیره می‌کند تا تجزیه و تحلیل، ردیابی و گزارش‌دهی برای الزامات انطباق را فعال کند. به ویژه در حملات بلند مدت، که می­تواند مدت ها پس از واقعیت رخ دهد، مهم است.

  Threat Hunting

  به کارکنان امنیتی این امکان را می‌دهد تا از طریق داده‌های SIEM درخواست‌هایی را از منابع متعدد انجام دهند، داده‌ها را فیلتر کنند، و به طور فعال تهدیدها یا آسیب‌پذیری‌ها را کشف کنند.

  Incident Response

  مدیریت پرونده، همکاری و به اشتراک گذاری دانش در مورد حوادث امنیتی را ارائه می­دهد و به تیم های امنیتی اجازه می­دهد تا به سرعت بر روی داده های ضروری همگام شوند، ارتباط برقرار کنند و به یک تهدید پاسخ دهند.

  موارد استفاده SIEM

  SIEM با نظارت بلادرنگ سیستم های سازمانی برای حوادث امنیتی کمک می­کند.

  یک SIEM دیدگاه منحصر به فردی را در مورد حوادث امنیتی ارائه می­دهد زیرا به منابع داده متعددی دسترسی دارد. برای مثال، می تواند هشدارهای یک سیستم تشخیص نفوذ (IDS) را با اطلاعات یک محصول آنتی ویروس (AV) و گزارش های احراز هویت ترکیب کند. این به تیم های امنیتی کمک می­کند تا حوادث امنیتی را شناسایی کنند که هیچ ابزار امنیتی فردی نمی­تواند آنها را ببیند. و به آنها کمک می­کند تا روی هشدارهای ابزارهای امنیتی که اهمیت ویژه ای دارند تمرکز کنند.

   

  تشخیص تهدید پیشرفته

  SIEM می­تواند به شناسایی، کاهش و جلوگیری از تهدیدات پیشرفته کمک کند، از جمله:

  خودی های مخرب: یک SIEM می­تواند از تحقیقات قانونی مرورگر، داده های شبکه، احراز هویت و سایر داده ها برای شناسایی افراد داخلی در حال برنامه ریزی یا اجرای یک حمله استفاده کند.

  استخراج داده ها (داده های حساسی که به طور غیرقانونی به خارج از سازمان منتقل می­شوند)  یک SIEM می­تواند انتقال داده هایی را که از نظر اندازه، فرکانس یا بار غیرعادی هستند، دریافت کند.

  یک SIEM می­تواند سیگنال های هشدار اولیه را که نشان می­دهد یک نهاد خارجی در حال انجام یک حمله متمرکز یا کمپین طولانی مدت علیه سازمان است، شناسایی کند.

  نتیجه:

  پلتفرم‌های SIEM به تیم‌ها این امکان را می‌دهند که به‌طور خودکار تهدیدها را در زمان واقعی شناسایی و به آن‌ها پاسخ دهند، از تجزیه‌کننده‌های ابری و امنیتی از پیش بسته‌بندی شده استفاده کنند و حجم نامحدودی از داده‌های امنیتی را پردازش کنند. آنها دید بالایی را فراهم می­کنند و به تیم ها اجازه می­دهند تا تهدیدها را به طور مؤثرتری تجسم و اولویت بندی کنند.

  با تجزیه و تحلیل رفتاری قدرتمندی که در کنسول مدیریت مرکزی کسپرسکی تعبیه شده است، تحلیلگران می­توانند تهدیداتی را که توسط ابزارهای دیگر از قلم افتاده است، شناسایی کنند. همچنین ذخیره‌سازی گزارش مبتنی بر ابر، جستجوی سریع و هدایت‌شده، و گزارش‌های انطباق جامع موارد قابل انتظار از هر SIEM مدرن را فراهم می‌کند.

  با استفاده از سامانه SIEM موجود در کنسول کسپرسکی می­توانید:

  از رویدادهای تشخیص تهدید، بررسی و پاسخ متعدد استفاده کنید

  از طریق تجزیه و تحلیل رفتاری، تهدیدات از دست رفته توسط ابزارهای دیگر را شناسایی کنید

  افزایش بهره وری و زمان پاسخ با اتوماسیون را کاهش دهید

  انطباق با مقررات و الزامات حسابرسی را به راحتی برآورده کنید

   

  ثبت نام مشتری جدید

  لطفاً برای ادامه شرایط و ضوابط را قبول کنید.