نماینده رسمی فروش محصولات کسپرسکی در ایران

پشتیبانی

نماینده رسمی فروش محصولات کسپرسکی در ایران

روش های مقابله با سرقت موبایل و اقدامات پس از سرقت

متاسفانه سرقت تلفن همراه یکی از اتفاقات آزاردهنده ای است که متاسفانه این روزها خیلی زیاد شده است. اگرچه با اجرای طرح رجیستری تلفن های همراه آمار سرقت گوشی تا حد زیادی کاهش یافت اما همچنان روزانه گوشی های بسیاری از کاربران به سرقت می رود و افزایش روزافزون قیمت گوشی های موبایل هم کمکی […]

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  متاسفانه سرقت تلفن همراه یکی از اتفاقات آزاردهنده ای است که متاسفانه این روزها خیلی زیاد شده است. اگرچه با اجرای طرح رجیستری تلفن های همراه آمار سرقت گوشی تا حد زیادی کاهش یافت اما همچنان روزانه گوشی های بسیاری از کاربران به سرقت می رود و افزایش روزافزون قیمت گوشی های موبایل هم کمکی به این قضیه نمی‌کند.

  با نگاهی به سرقت هایی از جنس خرد، مثل تلفن های همراه ، پی خواهیم برد که عمدتا سارقان از بی دقتی افراد استفاده کرده و برای سرقت اقدام می کنند.

  اگر این موضوع را از مالباختگان هم پیگیر شویم ، متوجه این موضوع خواهیم شد و خود آنها نیز این مساله را تایید می کنند که متوجه اطرافم نبودم، ذهنم درگیر بود و…

  قبل از اینکه اقدامات پس از سرقت تلفن همراه را برایتان شرح دهیم ، بهتر است نکاتی را جهت پیشگیری از سرقت بیان کنیم. چراکه پیشگیری از سرقت به مراتب راحت تر، کم هزینه تر از پیدا کردن تلفن همراه خود پس از سرقت است.

  اقدامات پیشگیرانه

  محل قرار دادن تلفن همراه

  یکی از موثرترین راه های جلوگیری از سرقت تلفن همراه، قرار دادن دستگاه در جای مناسب است. هر چه بیشتر به این موضوع توجه کنید، خطر سرقت تلفن همراه شما کمتر می شود.

  بسیاری از افراد هستند که گوشی خود را در جیب پشتی خودشان قرار می دهند و یا زمانی که به یک رستوران کافه و یا جای عمومی می روند تلفن همراه خود را روی میز قرار می دهند. حتی اگر درست در کنار شما قرار داشته باشد، باز سارق به راحتی بعد از یک حواس‌پرتی کوچک می تواند گوشی شما را به سرقت ببرد.

  امروز سرقت تلفن همراه در خیابان و جاهای شلوغ آنقدر راحت اتفاق می‌افتد که حتی فکرش را هم نمی کنید. سعی کنید گوشی خود را در خیابان ها و مکان عمومی بسیار کم از جیبتان خارج کنید و زمانی که این کار را انجام میدهید به خوبی گوشی را در دستانتان بگیرید و این حدس را بزنید که هر آن ممکن است یک نفر گوشی شما را بدزدد، همچنین به خاطر داشته باشید که یکی از بهترین راه ها برای صحبت کردن با تلفن همراه استفاده از هندزفری میباشد.

  یکی دیگر از رایج ترین نوع سرقت گوشی موبایل، زمانی است که شما داخل ماشین توقف کردید، یعنی پشت چراغ قرمز یا در ترافیک مانده اید و شیشه ماشین شما پایین است.

  انتخاب رمز عبور قوی

  انتخاب رمز عبور قوی از جمله اقداماتی است که لزوما از سرقت پیشگیری نمیکند اما کار سارقین را برای پاک کردن اطلاعات شما و سپس فروش گوشی شما سخت تر میکند.

  هرگز تلفن همراه خود را بدون رمز، پین یا پترن نگذارید و حتی الامکان از وارد کردن رمز خود در مکان های عمومی خودداری کنید (به جای آن از قابلیت های بیومتریک مثل اثر انگشت استفاده کنید)

  حواستان باشد پسورد های بسیار ساده و قابل حدس هیچ امنیتی را برای تلفن همراه شما به ارمغان نمی‌آورد، برای مشاهده وبلاگ نحوه انتخاب بسورد مناسب اینجا کلیک کنید.

  پین سیمکارت

  فعال کردن پین سیمکارت هم مانند یک پسورد مطمئن کار سارقین را سخت و برای شما زمان میخرد تا تلفن همراه خود را پیدا کنید. با استفاده از این قابلیت پس از هر بار روشن و خاموش شدن تلفن همراه باید پین سیمکارت را وارد کنید، در غیر این صورت تلفن شما بوت نخواهد شد.

  فعال سازی find my device

  امروزه گوشی های اندوریدی و آیفون ها دارای قابلیت هایی جهت ردیابی تلفن همراه از طریق دیگر دستگاه های هوشمند هستند.

  با استفاده از قابلیت GPS که در تلفن همراه وجود دارد می‌توان مسیری و مکان مورد نظر را پیدا کرد همواره یکی از کمک های بزرگ در ردیابی گوشی های به سرقت رفته است.

  Find my phoneبرای استفاده از برنامه تلفن یاب یا همان Find my phone تلفن همراه حتما باید روشن باشد و اینترنت و GPS دستگاه فعال باشد.

  استفاده از قابلیت anti theft کسپرسکی

  کسپرسکی اینترنت سکیوریتی برای اندورید دارای قابلیت ضد سرقت یا همان anti theft میباشد. این قابلیت به شما کمک میکند که با استفاده از اکانت my Kaspersky خود کنترل کامل تلفت همراه خود را در دست بگیرید.

  با استفاده از این قابلیت شما میتوانید تلفن خود را ردیابی و آن را به طور کامل قفل کنید. همچنین شما میتوانید یک آژیر با صدای بلند جهت پیدا کردن تلفن همراه زمانی که آن را گم کرده اید فعال کنید.

  با استفاده از قابلیت mugshot تلفن همراه شما بدون باز شدن دوربین یا خبردار شدن سارق تلفن تعدادی عکس با دوربین جلو (دوربین سلفی) گرفته و برای شما میفرستد ، با استفاده از قابلیت anti theft کسپرسکی سارقین بدون وارد کردن پسورد مخصوصی که خودتان تعیین کرده اید نمیتوانند نرم افزار را حذف و یا تلفن شما را reset factory کنند.

  در صورتی که سیم کارت گوشی شما را عوض کنند، تا زمانی که پسورد مخصوص را وارد نکرده اند گوشی در حالت قفل میماند.

  اما با همه این کار ها برخی اوقات نمیتوان جلوی وقوع سرقت را گرفت، ممکن است در یک محیط پر جمعیت تلفن همراه شما زنگ بخورد و درحین مکالمه گوشی شما به سرقت برود. دراین حالت باید چکار کرد؟

  اقدامات پس از سرقت

  پس از اینکه موبایل شما به سرقت رفت می بایست متناسب با سیستم عامل تلفن همراهتان، اقدام به پاک کردن اطلاعات خود کنید تا اطلاعاتتان به دست سارقین نیوفتد. البته دقت کنید که استفاده از این روش ها منجر به پاک شدن اطلاعات گوشی شما می شود و اگر اطلاعات موجود بر روی گوشی شما پاک شود امکان تعیین موقعیت مکانی گوشی از این طریق امکان پذیر نخواهد بود.

  قبل از این برای آنکه اطلاعات موجود بر روی گوشی را از راه دور پاک کنید، اقدام به مکانیابی آن نمایید.

  جهت پاک کردن اطلاعات موجود بر روی گوشی و مکان یابی گوشی های اندرویدی خود می توانید از قابلیت Find my Device استفاده نمایید. برای انجام این کار افراد می بایست اقدام به ساخت اکانت جیمیل بر روی گوشی اندرویدی خود نموده باشید.

  هنگامی که یک گوشی آیفون به سرقت می‌ رود فرد مالباخته می‌توانند با استفاده از سرویس اختصاصی Find My iPhone اقدام به ردیابی آیفون خود کند و یا اطلاعات شخصی خود را پاک کند. برای اینکه بتوانید از این سرویس استفاده کنید حتما می بایست از قبل این قابلیت را بر روی آیفون خود فعال کرده باشید.

  شما همچنین میتوانید از قابلیت anti theft کسپرسکی برای دسترسی به تلفن همراه خود استفاده کنید که امکانات بیشتری را در اختیارشما قرار میدهد، برای خرید محصول کسپرسکی اینترنت سکیوریتی برای اندروید اینجا کلیک کنید.

  ثبت نام مشتری جدید

  لطفاً برای ادامه شرایط و ضوابط را قبول کنید.