نماینده رسمی فروش محصولات کسپرسکی در ایران

پشتیبانی

نماینده رسمی فروش محصولات کسپرسکی در ایران

از کجا متوجه آلوده شدن کامپیوتر و لپ تاپ به بدافزار شویم؟

آلوده شدن لپ تاپ یا کامپیوتر به بدافزار ها یکی از بدترین اتفاقاتی است که در زندگی کاربران رخ می‌دهد و حس بد آن تا مدت ها در ذهن کاربر می‌ماند. علائمی مانند کند شدن مرورگرها، مشکلات مربوط به اتصال اینترنت و پایین آمدن سرعت پردازش داده ها که هر یک سبب به وجود آمدن اعصاب خوردی […]

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  آلوده شدن لپ تاپ یا کامپیوتر به بدافزار ها یکی از بدترین اتفاقاتی است که در زندگی کاربران رخ می‌دهد و حس بد آن تا مدت ها در ذهن کاربر می‌ماند. علائمی مانند کند شدن مرورگرها، مشکلات مربوط به اتصال اینترنت و پایین آمدن سرعت پردازش داده ها که هر یک سبب به وجود آمدن اعصاب خوردی های زیادی می شود، مخصوصا زمانی که حجم زیادی از کار و پروژه ها را باید انجام دهید.

  بدافزار ها انواع مختلفی دارند که اکثر آن ها یک هدف مشخص برای وارد شدن به کامپیوتر شما دارند: سرقت اطلاعات شخصی شما یا تخریب سیستم عامل و اطلاعات شما.

  در این مطلب روش های تشخیص سیستم آلوده به بدافزار را به شما آموزش خواهیم داد:

  عملکرد نامناسب مرورگرها

  در سال 2000 اولین علائم ویروسی شدن لپ تاپ از طریق عملکرد نامناسب مرورگرها تشخیص داده شد؛ در آن زمان با باز کردن مرورگر تعداد زیادی پاپ‌آپ روی صفحه نمایش داده می شدند و کاربران می دانستند که وجود آن ها به نوعی یک ویروس محسوب می شود.

  چنانچه مرورگر را روشن کردید اما مرورگر هنوز باز نشده اما مجدد پاپ‌آپ ها را روی صفحه می بینید به احتمال خیلی زیاد سیستم شما آلوده شده است.

  علاوه بر این گاهی ممکن است روی Taskbar خود ابزارهایی را ببینید که هیچگاه آنها را دانلود و یا نصب نکرده اید. وجود این ابزارها نیز یک نشانه دیگر از آلوده شدن سیستم شما است و چنانچه اقدامی نکنید به زودی شاهد مشکلات بیشتری نیز خواهید بود.

  کند شدن سیستم

  کند شدن بیش از حد سیستم می‌تواند یکی از علائم آلوده شدن کامپیوتر و لپ تاپ باشد. اگر سخت افزار سیستم شما به درستی کار می‌کند و هیچ مشکلی در عملکرد سخت افزارهای کامپیوتر و لپ تاپ وجود ندارد. اما همچنان عملکرد سیستم شما بیش از اندازه کند است می‌توانید این موضوع را جدی بگیرید و به فکر محافظت از سیستم خود باشید.

  زمانی که کامپیوتر و لپ تاپ آلوده به بدافزار می‌شود اکثر برنامه های سیستم از کار می‌افتند و به درستی اجرا نمی‌شوند.

  از کار افتادن سیستم امنیتی

  گاهی ممکن است در زمان روشن کردن سیستم بدون اینکه نیاز به رمز یا پسورد داشته باشید با صفحه اصلی دسکتاپ مواجه می‌شوید. اگر با چنین صحنه ای مواجه شدید حتماً آنتی ویروس خود را چک کنید؛ چرا که برخی نرم افزارهای مخرب در جهت تخریب اقدام به از کار انداختن سیستم امنیتی کرده اند.

  ارسال خودکار پیام‌های اسپم

  روش دیگر تشخیص بدافزار ارسال یا دریافت پیام های تبلیغاتی و هرزنامه ها است. برخی از پیام ها حاوی متن های عجیب و غریب هستند که محتوای اکثر آنها تبلیغات است. ممکن است با خود بگویید چه کسی این پیام را فرستاده است و پیگیر شوید. بعد از پیگیر شدن متوجه می‌شوید که پیام از سیستم کسی دیگر برای شما آمده و مخاطب شما از ارسال این پیام هیچ اطلاعی ندارد و یا بر عکس، می‌تواند این موضوع برای خود شما پیش آید. این نشان دهنده این است که سیستم شما آلوده به نرم افزار مخرب است.

  پیغام ها و آگهی های پاپ‌آپ

  یکی دیگر از روش های تشخیص آلودگی کامپیوتر پاپ آپ های غیر منتظره ای است که روی صفحه ظاهر می شوند. این پاپ‌آپ ها می توانند نشانه آلودگی سیستم توسط نرم افزارهای مخرب باشند. این گونه از بد افزارها به عنوان جاسوس افزار یا تروجان (برای مشاهده آموزش مقابله با تروجان ها اینجا کلیک کنید) شناخته شده و به منظور جمع آوری اطلاعات و سرقت داده های حساس کاربران بدون اطلاع آن ها طراحی شده است.

  در این مورد مسئله اصلی، تنها پاپ آپ ها نیستند که به صورت تصادفی ظاهر می شوند بلکه حذف آن ها از سیستم شما نیز بسیار دشوار است.

  آن ها می توانند به صورت برنامه های معمولی در سیستم شما ذخیره شوند و داده های مرورگر وب شما را ردیابی کنند و بر فعالیت آنلاین شما نظارت کنند تا رمز عبور و اطلاعات شخصی دیگر را بدست آورند.

  عملکرد عجیب سیستم و پیام های غیر منتظره

  این پیام هشدار دهنده باعث تعجب می شود که چه اتفاقی برای کامپیوتر پیش آمده است؟ در این جا چندین علائم هشدار دهنده وجود دارد که باید مراقب آن ها باشید.

  ناگهان، ممکن است ببینید که برنامه ها به طور خودکار باز و بسته می شوند.

  سیستم عامل ویندوز شما بدون هیچ دلیلی غیر منتظره خاموش می شود.

  هنگام بوت شدن سیستم، پنجره های عجیبی مشاهده می کنید.

  ویندوز به شما می گوید دسترسی به برخی از درایوهای خود را از دست داده اید.

  اگر چه علت اصلی می تواند نقص فنی باشد، اما می تواند یک علامت هشدار دهنده باشد که ویروس، کامپیوتر شما را به دست گرفته و فعالیت سیستم را کند می کند.

  مقابله با بدافزار های کامپیوتری

  اگرچه راهکارهایی مانند باز نکردن ایمیل های مشکوک و عدم اتصال فلش های آلوده میتواند احتمال آلوده شدن سیستم شما به بدافزار های کامپیوتری را به شدت کاهش دهد. اما بدافزار های کامپیوتری هر روزه در حال بروزرسانی هستند و هر روز تهدیدات جدیدی کامپیوتر و دستگاه های اندرویدی شما را تهدید میکنند. از طرفی ایزوله کردن سیستم خود از دیگر کامپیوتر ها، حافظه های جانبی و اینترنت غیر ممکن است. امروزه بهترین راهکار برای جلوگیری از آلوده شدن سیستم ها و ایجاد امنیت دیجیتال استفاده از راهکار های امنیتی است.

  ما به شما راهکار های امنیتی کسپرسکی را پیشنهاد میدهیم. کمپانی کسپرسکی که سابقه ای درخشان در ارائه راهکار های امنیتی کارآمد و مطمئن داشته است، چندین راهکار امنیتی مختلف را برای کاربران خانگی ارائه داده است (برای مشاهده محصولات خانگی اینجا کلیک کنید).

  پیشنهاد تیم سانا سیستم به شما کسپرسکی توتال سکیوریتی است، این محصول کارآمد تمام ویژگی ها و ابزار های لازم برای ایجاد امنیت کامل کاربران خانگی را فراهم کرده است. برای خرید این محصول اینجا کلیک کنید.

  ثبت نام مشتری جدید

  لطفاً برای ادامه شرایط و ضوابط را قبول کنید.