نماینده رسمی فروش محصولات کسپرسکی در ایران

پشتیبانی

نماینده رسمی فروش محصولات کسپرسکی در ایران

باج افزار چیست و چگونه میتوان با آن مقابله کرد؟

باج افزار چیست؟ باج افزار ها نوعی از بدافزارهای خطرناک هستند که به سیستم‌های افراد، شرکت‌های شخصی و دولتی نفوذ کرده و دسترسی به سامانه یا فایل‌هایی مانند اطلاعات مالی را محدود می‌کنند. روش محدود کردن دسترسی به سامانه یا اطلاعات توسط باج‌افزار، معمولاً از طریق رمزگذاری یا قفل‌گذاری روی فایل‌ها و داده‌ها صورت می‌گیرد. […]

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  باج افزار چیست؟

  باج افزار ها نوعی از بدافزارهای خطرناک هستند که به سیستم‌های افراد، شرکت‌های شخصی و دولتی نفوذ کرده و دسترسی به سامانه یا فایل‌هایی مانند اطلاعات مالی را محدود می‌کنند. روش محدود کردن دسترسی به سامانه یا اطلاعات توسط باج‌افزار، معمولاً از طریق رمزگذاری یا قفل‌گذاری روی فایل‌ها و داده‌ها صورت می‌گیرد.

  نتایج گزارشات نشان می‌دهد که دلیل موفقیت آنها این است که اغلب سیستم‌ها در برابر حملات مخرب هیچگونه محافظتی ندارند. علت این بی‌توجهی آن است که اغلب قربانیان هرگز تصور نمی‌کردند که قربانی باج‌افزارها شوند. سازمان‌های امنیتی مدام با انتشار بیانه‌های مرتبط با باج افزارها، هشدار می‌دهند. به همین دلیل است که سازمان‌ها باید برای جلوگیری از رمزگذاری شدن فایل‌ها توسط Ransomware، وقت و هزینه لازم را صرف کنند. در غیر این صورت، مجبور به پرداخت مبلغی چند برابر به باندهای مهاجم خواهند شد تا اطلاعات خود را بازیابی کنند.

  کامپیوتر چگونه توسط باج افزار آلوده می‌شود؟

  در یک حمله معمولی، جنایت‌کار یک ایمیل رسمی با یک لینک به یک وب‌سایت مخرب یا سایتی که پیگرد قانونی دارد، برای شما ارسال می‌کند. کاربر ایمیل را باز و روی لینک کلیک می‌کند و کامپیوتر به نرم‌افزار مخرب آلوده می‌شود.

  سپس نرم‌افزار رمزگذاری فایل‌ها را آغاز می‌کند و وقتی شما فایل را می‌خواهید باز کنید، تازه متوجه این موضوع می‌شوید! توجه داشته باشید که چنانچه یک درایو خارجی به سیستم متصل باشد یا این که به شبکه وصل باشید، این باج‌افزار به سیستم‌های دیگر انتقال داده می‌شود. همچنین این مجرمان به وب‌سایت‌های قانونی یک کد می‌فرستند و از نرم‌افزارها به صورت غیر مجاز استفاده می‌کنند.

  روش های مقابله با باج افزار ها

  هرگز پیوندها یا پیوست‌های غیرقابل‌اعتماد را باز نکنید
  باج افزار از طریق پیوست‌های ایمیل وارد رایانه شما می‌شود. بنابراین ، آن را به یک عادت تبدیل کنید، ایمیل افراد ناشناس را باز نکنید و از لینک‌های ناشناخته دانلودی انجام ندهید.
  قبل از باز کردن ایمیل، صحت آدرس را تأیید کنید. حتی اگر پیوست آن مورد اعتماد به نظر می‌رسد، ابتدا آن را تأیید کنید.همچنین، پیوندها یا پیوست‌هایی را که از شما می‌خواهند ماکروها را برای دسترسی آن‌ها فعال کنید،باز نکنید.

  هرگز اطلاعات شخصی خود را به اشتراک نگذارید

  اشتراک داده‌های شخصی شما به نرم‌افزارهای مخرب امکان دسترسی به آن‌ها می‌دهد.اگر تاکنون از یک منبع غیرقابل اطمینان یا غیرقابل‌اعتماد یک تماس ،متن یا ایمیل دریافت کرده‌اید،اطلاعات شخصی خود را به اشتراک نگذارید.
  مجرمان سایبری که قصد حمله رادارند، ممکن است به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند و از آن در ارسال ایمیل‌های فیشینگ استفاده کنند تا به‌طور خاص،شمارا هدف قرار دهند.

  همیشه هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی از یک شبکه امن استفاده کنید

  رعایت این مورد امنیتی نیز یک اقدام پیشگیرانه عالی در برابر محافظت از باج افزار است.
  دلیل این امر آن است که وقتی از Wi-Fi عمومی استفاده می‌کنیم، سیستم ما در معرض حمله قرار می‌گیرد.بنابراین،اگر از Wi-Fi برای امور مهم و محرمانه استفاده می‌کنید،همیشه استفاده از یک شبکه امن، نکته بسیار خوبی است.

  نرم‌افزار امنیتی خود را به‌روز نگه‌دارید

  بله ، شما باید آخرین نسخه آنتی‌ویروس را در سیستم خود داشته باشید. اما ، نصب نرم‌افزار امنیتی روی سیستم شما کافی نیست. به‌روزرسانی منظم ضروری است.
  حملات سایبری در بازه‌های زمانی مختلف تخصصی‌تر شده و تغییر می‌یابند، بنابراین یک سیستم امنیتی یا آنتی‌ویروس نیز باید در یک سطح قرار داشته باشد. به‌روزرسانی‌های منظم کمک می‌کند تا بالاترین سطح حفاظت را داشته باشید.
  برای تهیه مجصولات امنیتی کسپرسکی برای کاربران خانگی اینجا کلیک کنید.

  از داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

  داشتن پشتیبان گیری از داده‌های به‌روز و ایمن از اطلاعات مهم و حیاتی شغلی، یک‌راه محافظت مهم از داده‌ها به‌ویژه در برابر باج افزار است. درصورتی‌که باج افزارها دستگاه‌های اصلی را به خطر بی اندازند ، با تهیه یک نسخه پشتیبان می‌توانید این داده‌ها را مجدداً بازیابی کنید و به حالت عملیاتی بازگردید ، برای مطالعه مطالب مربوط به اهمیت و روش های بکاپ گیری اینجا کلیک کنید.

  در صورت آلوده شدن به باج افزار (Ransomware) چه باید کرد؟

  باج را نپردازید

  در صورت پرداخت باج:

  هیچ تضمینی وجود ندارد که مهاجم روشی را برای باز کردن قفل رایانه یا رمزگشایی فایلهای شما ارائه دهد.

  مهاجم از پول باج برای حملات اضافی علیه سایر کاربران استفاده میکند.

   

  کامپیوتر آلوده به باج افزار (Ransomware) را ایزوله کنید.

  قبل از اینکه باج افزار (Ransomware) بتواند به درایوهای شبکه ای که به آنها دسترسی دارد حمله کند، کامپیوتر آلوده را ایزوله کنید.

  با استفاده از ابزار های رایگان کسپرسکی فایل های رمزگذاری شده خود را رمزگشایی کنید

  برای انجام اینکار اینجا کلیک کنید و در صفحه باز شده ابزار مورد نیاز خود را با توجه به باج افزار مورد نظر دانلود کنید.

  پس از رمزگشایی فایل های خود برای جلوگیری از حملات مجدد باج افزار ها میتوانید از محصولات امنیتی کسپرسکی استفاده کنید ، برای خرید محصولات خانگی اینجا کلیک کنید.

  محصولات خانگی کسپرسکی
  محصولات خانگی کسپرسکی

  ثبت نام مشتری جدید

  لطفاً برای ادامه شرایط و ضوابط را قبول کنید.