شنبه تا چهارشنبه 8 الی 16:30 و پنجشنبه 8 الی 13
021-47621764
شماره تماس

افزایش محرمانگی AES-CCMP درIEEE 802.11i

 

 

 

چکیده

این مقاله روشی جدید را برای Advanced Encryption Standard-Counter Mode با AES-CCMP1 پیشنهاد میدهد که مسائل امنیتی در روش کنونی را مرتفع میسازد، این مسائل شامل طول کلید موثر کوتاه و ساختار قابل پیشبینی Nonce است که احتمال حمله TMTO2 را افزایش میدهد.

روش ارائه شده سه راه حل را برای غلبه بر ضعفهای اشاره شده شامل NonceKey تصادفی ،تغییر چهار مسیره 3 و PRF4 پیشنهاد میکند. بعلاوه روش پیشنهادی و روش کلاسیک برحسب احتمال حمله TMTO ، نزول ناگهانی 5 ، تغییر در بلوکهای همسایه، کاربرد حافظه و زمان اجرا مقایسه شده اند. بر اساس نتایج، روش پیشنهادی کاملا مقابل حمله TMTO مقاوم میباشد. علاوه براین اثر نزول و تغییر در بلوکهای مجاور در روش پیشنهادی بسیار نزدیک به وضعیت بهینه میباشد، و همچنین روشهای کلاسیک و پیشنهادی از نظر کاربرد حافظه و زمان اجرا تقریبا مشابه هستند.

TMTO; AES-256; AES-CCMP; 802.11i; Nonce

 

مقدمه

روش رمز گذاری AES-128 در حالت شمارنده بمنظور فراهم سازی محرمانگی و CBC-MAC6 برای ایجاد 7MIC و همچنین فراهم سازی یکپارچگی در 802.11i بکار گرفته میشوند.

فاز رمزگزاری AES-128 با تولید IC با اتصال فیلدهای Nonce ، Flag و Counter اغاز میشود...

 

 

گردآورنده : فرامرز مرتضوی

کارشناس فنی شرکت سانا سیستم پارس

 

 

جهت مطالعه متن کامل مقاله روی لینک زیر کلیک کنید.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت سانا سیستم پارس (شماره ثبت 9276) است و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.
بازگشت وجه
logo-samandehi