با ما تماس بگیرید  03432476875 - 03432458303 - 03432471644 -  02147621764

آنتی ویروس کسپرسکی| کلمات عبور

کلمات عبور

انتخاب یک کلمه عبور جهت ایمن ماندن در محیط آنلاین ضروری می باشد. فقط از تعدادی قانون طلایی پیروی نمایید، که به طرز تعجب آوری، افراد آن را نادیده می گیرند. آیا می دانید سه مورد از رایج ترین کلمات عبور کدامند؟'password' و 'monkey' و '123456'.چرا کلمات عبور مهم هستند؟ نرم افزار تبهکارانه چیست؟

امروزه اینترنت را برای گستره وسیعی از فعالیتها شامل: بانکداری اینترنتی، خرید و جستجوی اینترنتی به کار می بریم. همچنین به طور فزاینده از آن جهت ارتباط با دیگران بهره می گیریم. در سالهای اخیر تعداد سایت های شبکه اجتماعی از قبیل Facebookو MySpace و غیره رشد زیادی یافته است. ما همگی، انواع جزئیات شخصی و نیز موسیقی و تصاویر و ویدیوها را به اشتراک می گذاریم. متاسفانه هرچه جزئیات شخصی بیشتری را قابل دسترس نماییم، بیشتر در معرض سرقت آنلاین هویت هستیم. سرقت هویت، هنگامی رخ می دهد که یک تبهکار، اطلاعات شخصی محرمانه را سرقت می کند که او را قادر می سازد متقلبانه تحت نام شما ،کالاها و خدمات را به دست آورد. یک تبهکار می تواند برای مثال یک حساب بانکی باز نماید، یک کارت اعتباری به دست آورد یا درخواست گواهینامه رانندگی یا گذرنامه نماید. یا آنها می توانند به سادگی مستقیماً از حساب بانکی شما پول سرقت نمایند. با دانستن این که کلمات عبور از این اطلاعات ارزشمند محافظت می نمایند، اهمیت آنها به وضوح آشکار می شود. شما باید از همه حساب های آنلاین خود به کمک کلمات عبور، محافظت نمایید. اما باید در هنگام انتخاب آنها ،مراقب باشید. کلمات عبور کمک می کنند تا خود را دربرابر سرقت هویت ایمن نگه دارید. آنها ، دسترسی به مشخصات شما را توسط تبهکاران و دستیابی به حساب بانکی شما(یا سایر حساب های آنلاین) و سرقت پول تان را دشوارتر می کنند.


انتخاب یک کلمه عبور، بخش عمده خطر قربانی شدن از سوی تبهكاران را كاهش می دهد. رهنمودهای زیر باید به شما در هنگام انتخاب کلمات عبور برای حساب های آنلاین تان، کمک نماید.

چگونه کلمات عبور ایمن انتخاب نماییم ؟

کلمات عبور شما باید قابل یادآوری باشد تا مجبور نباشید آنها را ثبت کنید یا در یک فایل در رایانه تان ذخیره نمایید (به یادآورید این فایل می تواند توسط تبهکاران اینترنتی به سرقت برود).
از کلمات حقیقی که هکر یا تبهکار اینترنتی می تواند در لغت نامه آن را بیابد، استفاده نکنید.
ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک ، اعداد و کاراکترهای غیرالفبایی از قبیل علائم نقطه گذاری را به کار برید (گرچه مورد آخری همیشه مجاز نیست).
از کلمات عبوری گردشی استفاده نکنید ؛ برای مثال از 'password1', 'password2', 'password3' و غیره برای حساب های مختلف استفاده نکنید.
در صورت امکان از یک عبارت به جای یک کلمه ساده، استفاده کنید.
از کلمه عبور یکسان برای حسابهای مختلف، استفاده نکنید. اگر یک تبهکار کلمه عبور یک حساب را بیابد، می تواند برای دسترسی به حساب های دیگر نیز از آن استفاده نماید.

چگونه کلمات عبور را ایمن نگه داریم؟

از کلمات عبور واضح و قابل حدس از قبیل نام همسر، نام کودک، نام سگ خانگی خود، شماره خودرو، شماره کدپستی و غیره استفاده نکنید.
کلمه عبور خود را به هر کس نگویید. اگر یک سازمان با شما تماس می گیرد و از شما کلمه عبور را حتی با تلفن می خواهد، اطلاعات شخصی خود را بروز ندهید. به خاطر داشته باشید كه نمی دانید چه کسی در آن سوی خط تلفن است.
اگر یک فروشگاه آنلاین یا هر وب سایتی به شما یک تاییدیه پست الكترونیكی ارسال می کند که حاوی کلمه عبور جدید است، مجدداً وارد سایت شوید و فوراً کلمه عبور خود را تغییر دهید.
بررسی کنید نرم افزار امنیتی اینترنت در رایانه شما تلاش های تبهکاران جهت گرفتن یا سرقت کلمات عبور را مسدود می کند.


در هنگام انتخاب کلمه عبور:

آنها را قابل یادآوری انتخاب نمایید؛
آنها را مخفی نگه دارید؛
جهت افشای آن برای سازمانهای ظاهراً قانونی، فریب نخورید.
حروف بزرگ و کوچک، اعداد و کاراکترهای غیرالفبایی را با هم ترکیب کنید.
از کلمات عبور گردشی ('password1' و 'password2' و غیره) استفاده نکنید.
برچسب ها : کسپرسکی,کاسپرسکی,کسپرسکای,آنتی ویروس,آپدیت آنتی ویروس
پشتیبانی