با ما تماس بگیرید  03432476875 - 03432458303 - 03432471644 -  02147621764

آنتی ویروس کسپرسکی | هرزنامه

SPAM (هرزنامه)

هرزنامه، معادل الکترونیکی نامه های ناخواسته در صندوق پستی شما، یکی از اصلی ترین مایه های رنج در عصر اینترنت است. راهنمای ما درباره خطرات آن و نحوه خالی نگه داشتن صندوق پستی الکترونیکی (inbox) از هرزنامه را بخوانید.هرزنامه چیست؟

هرزنامه یک نامه رنج آور و ناخواسته با پخش گسترده است که معادل الکترونیکی نامه های انبوه فیزیکی می باشد که از طریق پست تحویل داده می شود. هرزنامه در مقادیر انبوه، توسط هرزنامه نویس هایی ارسال می شود که از درصد کمی از گیرندگانی که واقعاً به نامه پاسخ می دهند کسب درآمد می نمایند. همچنین هرزنامه برای فیشینگ و پخش کد مخرب نیز به کار می رود.

در طی دهه گذشته، استفاده از هرزنامه رشد یافته است. درحالی که هرزنامه در ابتدا مستقیماً به کاربران رایانه ارسال می شد و به آسانی مسدود می شد، در سالهای آتی، اتصالات پرسرعت اینترنتی به هرزنامه نویس ها این امکان را داد تا نامه های انبوه را با هزینه کم و به سرعت ارسال نمایند. همانطور که مودم های کاربران توسط هرکسی از هرجایی از دنیا قابل دسترسی می باشد ؛زیرا به هیچ وجه تحت محافظت نیستند. به عبارت دیگر، عدم شک کردن به اتصالات کاربران اینترنتی می تواند جهت ارسال هرزنامه در حجم انبوه به آنها مورد استفاده قرار گیرد.

این امر تا زمانی بود که سازندگان سخت افزار شروع به ایمن کردن تجهیزات خود نمودند و فیلترها در مسدودکردن هرزنامه ها کارآمدتر شدند. هنوز تکنیک های هرزنامه نویس نه تنها در روش ارسال هرزنامه، بلکه در اعمال واکنش در برابر فیلترها در حال تکامل می باشد. نتیجه اینكه، یک مبارزه مداوم بین هرزنامه نویس ها و کسانی است که در برابر آنها مقابله می نمایند و به طور پیوسته تلاش می کنند در مبارزه یک گام جلوتر باشند تا از انسداد شاهراه اطلاعاتی توسط هرزنامه جلوگیری نمایند.


چگونه می توانم از خود در برابر هرزنامه محافظت نمایم؟

حدس زدن آدرس خصوصی شما باید دشوار باشد. هرزنامه نویس ها ترتیبی از اسامی آشکار، کلمات و اعداد را جهت ساخت فهرست هایی از آدرسهای ممکن به کار می برند. آدرس خصوصی شما نباید به سادگی شامل نام و نام خانوادگی شما باشد. خلاق باشید و آدرس شخصی خود را خصوصی نمایید.
هرگز به هرزنامه پاسخ ندهید. بیشتر هرزنامه نویس ها، گزارش نامه های دریافتی را بررسی می کنند. هرچه بیشتر پاسخ هرزنامه را بدهید، هرزنامه بیشتری را دریافت خواهید کرد.
هرگز آدرس خصوصی خود را در منابع عمومی قابل دسترس منتشر نکنید.
اگر ناچارید آدرس خصوصی خود را به صورت الکترونیکی منتشر نمایید، آن را پنهان نمایید تا از افتادن آن به دست هرزنامه نویس ها اجتناب نمایید. یافتن آدرس'Joe.Smith@yahoo.com' و نیز 'J.Smith@yahoo.com. بسیار ساده است. در عوض آدرس 'Joe-dot-Smith-at-yahoo.com' را امتحان نمایید. اگر نیاز دارید آدرس خصوصی خود را روی یک وب سایت منتشر نمایید. این کار را به صورت یک فایل گرافیکی انجام دهید تا این که به صورت یک پیوند(link) باشد.
مطمئن شوید از آخرین نسخه مرورگر استفاده می کنید و هرگونه وصله های امنیتی نصب شده است.
حداقل دو آدرس ایمیل داشته باشید. از آدرس خصوصی خود فقط برای مکاتبات شخصی و از آدرس دیگر برای ثبت نام در فروم های عمومی در اتاق های گفتگو و ثبت اشتراک در لیست خبرنامه و غیره استفاده نمایید.
با آدرس عمومی خود مانند یک آدرس موقتی رفتار نمایید. اگر آدرس عمومی شما مکرراً در اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد، شانس این که هرزنامه نویس ها به سرعت آدرس عمومی شما را به دست آورند زیاد است. از تغییر گاه به گاهِ آن، نگران نباشید.
روی پیوندهای " لغو اشتراک" (unsubscribe) در ایمیل هایی که از منابع مشکوک دریافت می کنید، کلیک نکنید. هرزنامه نویس ها در تلاش برای جمع آوری آدرس های ایمیل فعال، نامه های جعلی لغو اشتراک ارسال می کنند. اگر روی لغو اشتراک در یکی از این نامه ها کلیک نمایید، به سادگی تعداد هرزنامه دریافتی را افزایش خواهید داد.
اگر آدرس خصوصی شما توسط هرزنامه نویس ها افشا شده است، آن را تغییر دهید. این کار می تواند ناراحت کننده باشد، اما تغییر آدرس ایمیل تان به شما کمک می کند حد اقل برای مدتی از هرزنامه اجتناب کنید!
استفاده از چندین آدرس عمومی را درنظر داشته باشید تا این که ردیابی کنید کدام سرویس در حال فروش آدرس شما به هرزنامه نویس ها هستند.
از یک نرم افزار ضد هرزنامه استفاده کنید و حساب(اكانت) ایمیل را از سرویس دهنده ای باز کنید که خدمات فیلترینگ ارائه می دهد.


برچسب ها : کسپرسکی,کاسپرسکی,کسپرسکای,آنتی ویروس,آپدیت آنتی ویروس

پشتیبانی