با ما تماس بگیرید  03432476875 - 03432458303 - 03432471644 -  02147621764

آنتی ویروس کسپرسکی | نرم افزارهای تبهکارانه

نرم افزار تبهکارانه (Crimeware)

نرم افزار تبهکارانه در شکل تروجان، کی لاگر یا بدافزار جاسوسی، بیانگر نوع جدیدی از تهدید امنیت ماست که چالشهای جدیدی برای مسئولان مبارزه با جرایم در قرن 21 مطرح می نماید. مراقب باشید.نرم افزار تبهکارانه چیست؟

نرم افزار تبهکارانه یک بدافزار است که به طور مخفیانه در رایانه ها نصب می شود. بیشتر نرم افزارهای تبهکارانه درواقع تروجان هستند. انواع بسیاری از تروجانها وجود دارند که برای انجام کارهای مختلف طراحی شده اند. برای مثال، برخی از آنها برای گزارش دادن هرچیزی که تایپ می کنید به کار می روند (کی لاگر ها)، برخی هنگامی که در حال کار با وب سایتهای بانکی هستید تصاویر لحظه ای می گیرند، برخی سایر کدهای مخرب را دانلود می کنند، و سایر آنها به یک هکر راه دور امکان دسترسی به سیستم را می دهند. چیزی که آنها به طور معمول دارا هستند توانایی "سرقت" اطلاعات محرمانه شما از قبیل کلمه های عبور و PIN ها و ارسال آنها به هکر می باشد. سپس مجرمان رایانه ای با داشتن این اطلاعات قادر به سرقت پول می باشند.


چگونه می توانم از خود در برابر نرم افزار تبهکارانه محافظت نمایم؟

چندین گام باید بردارید تا از رایانه تان در برابر تهدیدهای سایبری امروزی محافظت نمایید. پیروی از رهنمودهای ساده زیر کمک خواهد کرد خطر حمله را به حداقل برسانید.

با نصب نرم افزار امنیتی اینترنت ،از رایانه تان محافظت نمایید.
وصله های امنیتی سیستم عامل و برنامه های کاربردی رایانه تان را نصب کنید. اگر از ویندوز استفاده می کنید، به سادگی Automatic Updates را در حالت on قرار دهید. و به روز رسانی Microsoft® Office را فراموش نکنید.
اگر یک نامه الکترونیکی با قایل ضمیمه (اسناد Word ، صفحه گسترده Excel، فایلهای با پسوند.EXE و غیره) دریافت نمودید آنها را باز نکنید؛ مگر این که فرستنده آنها را می شناسید و منتظر دریافت آنها بوده اید. فایلهای ضمیمه ای که با یک هرزنامه (spam) ارسال شده اند را هرگز باز نکنید. همین توصیه در مورد پیغام های الکترونیکی و پیغامهای فوری(IM) حاوی لینک نیز صدق می کند.

نرم افزار امنیتی خود را به طور منظم به روز کنید( یعنی دست کم یک بار در روز).

سایر برنامه های کاربردی خود را به روزرسانی نمایید.
به طور منظم از اطلاعات خود روی CD، DVD، یا درایو USB خارجی نسخه پشتیبان تهیه نمایید. اگر فایلهای شما آسیب ببینند یا توسط یک برنامه بدافزار رمزدار شوند ،می توانید آنها را دوباره از نسخه پشتیبان کپی نمایید.
تنها زمانی از حساب مدیرسیستم(Administrator) استفاده نمایید که نیاز به نصب نرم افزار یا انجام تغییرات در سیستم دارید. برای کار روزانه یک حساب کاربری جداگانه با قوانین دسترسی محدود ایجاد نمایید(این کار توسط قسمت 'User Accounts' در 'Control Panel' قابل انجام است). با انجام این کار، دسترسی برنامه بدافزار به اطلاعات ارزشمند سیستم را محدود می نمایید.


جهت محافظت در برابر کدهای مخرب و حملات هکرها:

نرم افزار امنیتی اینترنت را نصب نمایید.
در برابر هرزنامه ها یا پیغام های فوری هوشیار باشید.
در مورد وارد شدن در سیستم با قوانین حساب مدیر سیستم(Administrator) مراقب باشید.
از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
برچسب ها : کسپرسکی,کاسپرسکی,کسپرسکای,آنتی ویروس,آپدیت آنتی ویروس


پشتیبانی