با ما تماس بگیرید  03432476875 - 03432458303 - 03432471644 -  02147621764

آنتی ویروس کسپرسکی| فیشینگ

فیشینگ

ممکن است ماهی و قلاب ماهیگیری وجود نداشته باشد ،اما اغلب یک شعار" کاسبی امروز" برای مجرمان وجود دارد. با استفاده از این تکنیک ،آنها با فریب دادن کاربران اینترنت و ایمیل جهت افشای جزئیات شخصی شان دست به سرقت می زنند.حمله فیشینگ چیست؟

حمله فیشینگ شکل خاصی از جرم سایبری است. مجرم یک کپی تقریباً 100درصد شبیه یک وب سایت بنگاه تجاری ،ایجاد می نماید. سپس تلاش می کند تا کاربران را جهت افشای جزئیات شخصی شان -نام کاربری، کلمه عبور، PIN و غیره- از طریق یک فرم در سایتی جعلی فریب دهد که این اجازه را به مجرم می دهد با استفاده از این اطلاعات پول به دست آورد.

فیشرها یا مجرمان فیشینگ از تکنیکهای متعددی برای فریب دادن کاربران جهت دسترسی به سایت جعلی استفاده می کنند. از قبیل ارسال ایمیل هایی که به نظر می آید از یک بانک باشد. این ایمیل ها اغلب از لوگوهای قانونی و یک سبک تجاری خوب استفاده می کنند و سربرگ نامه را طوری طراحی می کنند که شبیه این به نظر برسد که از یک بانک قانونی می باشد. به طور کلی، این نامه ها به دریافت کنندگان اطلاع می دهند که بانک زیرساخت IT خود را تغییر داده است و از همه مشتریان می خواهد که اطلاعات کاربری خود را مجدداً تصدیق نمایند. هنگامی که دریافت کننده، روی لینک موجود در ایمیل کلیک می کند به یک سایت جعلی هدایت می شود که از او می خواهد اطلاعات شخصی خود را وارد نماید.


چگونه می توانم از خود در برابر یک حمله فیشینگ محافظت نمایم؟

چندین گام باید بردارید تا از رایانه تان در برابر تهدیدهای سایبری امروزی محافظت نمایید. پیروی از رهنمودهای ساده زیر کمک خواهد کرد خطر حمله را به حداقل برسانید.

مراقب ایمیل هایی باشید که از شما اطلاعات شخصی می خواهند. بسیار بعید می باشد که بانک شما چنین اطلاعاتی را توسط ایمیل از شما بخواهد. اگر تردید دارید با آنها تماس بگیرید تا موضوع را بررسی نمایید.
هر مورد مشکوکی را فوراً به بانک گزارش دهید.
کنترل کنید که آیا آنتی ویروس شما سایت های فیشینگ را مسدود می کند یا نه و آیا نوارابزاری را نصب می نماید که در هنگام حملات شناخته شده فیشینگ هشدار بدهد؟
در ایمیلی که از شما اطلاعات شخصی می خواهد فرم مربوطه را پر نکنید. چنین اطلاعاتی را تنها با استفاه از یک سایت ایمن وارد نمایید. بررسی نمایید که آدرس اینترنتی با 'https://' شروع می شود یا به طور معمول با'http://'. به دنبال علامت قفل در گوشه پایین و سمت راست مرورگر وب باشید و روی آن دو-کلیک (دابل کلیک)کنید تا اعتبار گواهی دیجیتال را بررسی نمایید یا از تلفن، جهت انجام امور بانکی خود استفاده نمایید.
هرگز از لینک های داخل ایمیل برای بارگذاری یک صفحه وب استفاده نکنید. درعوض، آدرس اینترنتی را در مرورگر تایپ نمایید.
به طور منظم حسابهای بانکی خود(شامل کارتهای پیش پرداخت و اعتباری، لیست گردش مالی حساب بانکی و غیره) را کنترل کنید تا مطمئن شوید تراکنش های فهرست شده، قانونی و درست هستند.
مطمئن شوید که از آخرین نسخه مرورگر وب نصب شده در رایانه تان ،استفاده می کنید و هرگونه وصله امنیتی نصب شده است.


برچسب ها : کسپرسکی,کاسپرسکی,کسپرسکای,آنتی ویروس,آپدیت آنتی ویروس

پشتیبانی