با ما تماس بگیرید  03432476875 - 03432458303 - 03432471644 -  02147621764

آنتی ویروس کسپرسکی | سوالات رایج تهدیدات کامپیوتری

سوالات متداول

آیا توانایی توضیح تفاوت بین ویروس و کرم را ندارید؟ آیا فکر می کنید rootkit یک موجود عجیب استو یا botnet از جنگ ستارگان آمده است؟ برای رفع شبهات و رسیدن به جواب های درست ، توضیحات کامل در مورد آنها را در سایت ما بخوانید.سوالات متداول امنیت رایانه ها

در گذشته امنیت رایانه ها فقط  توسط ویروس و کرم ها تهدید می شد اما اکنون تهدیدات جدید به وجود آمده اند .
تفاوت بین ویروس و کرم در چیست ؟

ویروس برنامه ای است که بین فایلها و همچنین بین کامپیوترها پخش می شود. که ممکن است طوری برنامه ریز شده باشد که فایلها را پاک کند یا به آنها آسیب برساند کرمها زیر مجموعه ویروسها بشمار میروند .کرمها برنامه هایی هستند که در سیستم منتشرمی شوند ولی فایلها را آلوده نمی کنند و فقط خودرا نصب کرده و تلاش می کنند که در سایر کامپیوترها نیز پخش شوند . در مورد ویروسها هرچقدر که در کامپیوتر باقی بمانند بیشتر بین فایلها گسترش میابند وویروس مجموعه ای از کدها می باشد که به فایلها اضافه می شود ولی کرم یک فایل مستقل است که به هیچ فایلی اضافه نشده وبه صورت مستقل عمل می کند.


حملات Dos یا DDos چیست ؟

DoS نوعی حمله است که باعث ممانعت عملکرد درست وب سایتها ،سرورها و سایر منابع می شوند .راههای مختلفی است که هکرها باعث اینکار می شوند ،آنها با فرستادن درخواستهای متعدد به سرور باعث از کارافتادن آن می شوند. حمله DDoS نیز شبیه نوع قبلی می باشد با یک تفاوت که هکرها برای حمله و نفوذ به سیستمها از چند ماشین استفاده می کنند .


فیشینگ چیست ؟

فیشینگ نوعی کلاهبرداری اینترنتی می باشد که در آن هکرها با درست کردن وب سایتهای بانکی همانند وب سایت اصلی از افراد می خواهند که اطلاعات شخصی و محرمانه خودرا در آن سایت وارد کنند و در نتیجه آن اطلاعات را بدست می آورند.


ROOTKIT چيست؟

ROOTKIT ها برنامه هايي هستند كه با نصب در كامپيوتر باعث مخفي كردن تروجانها از نرم افزارهاي ضد ويروسي مي شوند . وچون اكثر كامپيوتر ها با administraor وارد سيستم مي شوند بنابراين اين نوع برنامه ها به راحتي مي توانند نصب شوند.


Malware چیست ؟

Malware مخفف کلمه malicious software یا همان بد افزار می باشد .هر برنامه ای که برای انجام دادن کارهای غیرمجاز و آسیب رسان ساخته شده باشد .که در انواع نرم افزارهای جاسوسی، ویروسهای سکتور راه انداز،keylogger، Adware ،و... می باشند .

تروجان چیست و چگونه نامگذاری شده است ؟

واژه تروجان از کلمه اسب چوبی که یونانی ها از آن برای نفوذ پنهانی به شهر تروی استفاده کرند به وجود آمده است . بنابراین تروجان به برنامه ای گفته می شود که ظاهرا بدون خطراست ولی زمانی که به سیستم نفوذ کند می تواند به آن آسیب برساند ولی یک تفاوت با ویروسها دارد که نمی تواند به تنهایی عمل کند. امروزه تروجانها به صورت مخفی درکامپیوتر نصب می شوند بدون اینکه شما از آن اطلاعی داشته باشید. امروزه بیشتر بدافزارها شامل انواع تروجانها هستند. بعضی از انواع تروجانها عبارتند از : تروجانهای جاسوسی،تروجانهایی که با نفوذ در کامپیوتر باعث می شوند کامپیوتر شما منبعی برای توزیع هرزنامه باشند و تروجانهایی که رمزسرقت می کنند.


دانلود Drive-by چیست ؟

در دانلود Drive-by سیستم شما تنها با مشاهده یا باز کردن یک وب سایت آلوده می شود. هکرها به دنبال وب سایتهای آسیب پذیر می گردند تا بتوانند برنامه های مخرب خود را در آنها تزریق کنند . واگر کامپیوتر شما از لحاظ امنیتی ضعیف باشد با باز کردن این نوع وب سایتها نرم افزار مخرب در سیستم شما دانلود خواهد شد.


KEYLOGGER چيست ؟

نوعی برنامه ی مخرب است که هکرها برای بدست آوردن اطلاعات محرمانه و شخصی از جمله رمزحسابها، کارتهای اعتباری وسایر اطلاعا ت آن را وارد سیستم شما می کنند وبدین ترتیب عمل می کند که شما هر کلیدی را که از صفحه کلید می زنید آن را ضبط می کنند.


Adware چیست ؟

Adware به برنامه هایی گفته می شوند باعث به اجرا درآمدن تبلیغات می شوند یا شما را به سایتهای تبلیعاتی هدایت می کنند . این نوع برنامه ها معمولا با نرم افزارهای رایگانی که از اینترنت دانلود می کنید بدون اطلاع شما در سیستم نصب می شوند .معمولا بعضی از تروجانها نیز باعث نصب Adware از سایتها در سیستم می شوند.وب سایتهایی که به روز نیستند معمولا آسیب پذیرمی باشند . هکرها با نفوذ به این وب سایتها و تغییر تنظیمات آنها باعث اجرا شدن Adware می شوند ، یا شما را به سایتهای دیگری که شامل نرم افزارهای مخرب دیگریست هدایت می کنند.


BotNET چیست ؟

BOTNET به شبکه ای از کامپیوترها که توسط گروهی از هکرها برای نفوذ به سیستمها کنترل می شوند گفته می شود .


SPYWARE چيست ؟

Spyware نوعي نرم افزار جاسوسي است كه با جمع آوري اطلاعات شما از كامپيوتر آن را به شخص ديگري مي فرستد.آنها مي توانند كليدهايي را كه از صفحه كليد مي زنيد را مانيتور كنند ،همچنين ايميل شمارا ضبط كنند . نرم افزارهاي جاسوسي بر عملكرد كامپيوتر شما تاثير گذارند .

پشتیبانی